Výjazdy

Veľká Javorina (2003)

Vyrazili sme pomerne skoro ráno, predpokladajúc, že aj dnes, rovnako ako počas predchádzajúcich dní bude opäť veľký hic. Bol. Až po odbočku k dedine Chocholná-Záriečie (kúsok pred Drietomou) sme si to dali po hlavnom ťahu, dúfajúc, že keď je sobota 7.30, budú cesty prázdne. Boli, predpoklad vyšiel!

Pokračovali sme do dediny, kde som sa chcel naraňajkovať v prvých potravinách. Peťo trošku zazmätkoval, čo malo za následok Kosťov premet nad kormanom, tzv. hodil tigra. Našťastie to dobre dopadlo.

Naša cesta viedla ďalej cez Adamovské Kochanovce a ďalšie dediny. Cez tieto obce sme pomerne veľkou rýchlosťou (cca 35 km/h) pokračovali až do Štvrtka, kde nás to vyhodilo opäť na hlavný ťah, cca 6 km do Nového Mesta nad Váhom. Tento úsek sme išli ešte rýchlejšie, cca 40 km/hod, a to úplne v pohode a navyše bez vetra od chrbte. Z Nového Mesta n.V. na Starú Turú. Na Javorinu sme chceli odbočiť až v obci Lubina, čo sa javilo ako najvýhodnejšie. Táto dedinka nás prekvapila ešte stojacou socialistickou slavobránou (ktorá však bola riadne skorodovaná). Celkove nás pred obcou vítali tri tabule. Celkom dosť na takú dedinku! Tu v Lubine sme si dali prvú, trochu dlhšiu prestávku (zaslúžili sme si ju, veď sme už prešli 52 km).

Po doplnení tekutín sme pokračovali hore do kopaníc až k Holubyho chate (kofola 6 Sk/1 dcl!!!). Po prehliadke hrebeňa nasledoval krásny zjazd. Pri N.M.n.V. začali Peťove problémy s kľukou, v servise mu ju dotiahli, ale vydržalo to len po Zelenú vodu, kde sme sa išli okúpať (nepáčilo sa mi tu a bolo tu aj dosť draho). Tam som mu to vyčistil, provizórne utiahol a vydržalo ta ešte ďalších 40 km až domov. Smerovali sme ďalej cez Beckov do Trenčianskych Stankoviec, kde je super cyklistická krčma. Záhradné posedenie, 1 dcl dobrej kofoly po 1,50 Sk, čo som inde veru nevidel.
A ešte nás čakal posledný, tiahly kopec cez Radar, krátky strmý stupák za Svinnou a už ako keby sme boli doma.

After that vivid culinary starter, I took a subway ride to a famous food venue – La Fuente Alemana. This is the most legendary burger shop in a city obsessed with burgers. At a crowded U-shaped counter, customers were eating classic burgers. Like chacarero (beef and green bean) and lomito (pork). And the popularity of this place can be judged by just two things. First, by how fast the new orders were brought up from the kitchen. Second, by how often visitors were flooding in and out. Two burgers and two beers did cost me 13,300 pesos. This sum looks less painful if you count it in dollars, though.

Velka Javorina
Pred CVČ – príchod
Pred CVČ – odchod
Oddych
Holubyho chata
Holubyho chata
Beckov
Antena na Velkej Javorine
Velka Javorina